Cory Trailer Sales LLC Tulsa, OK
FEATURED 2026 B/R 102 x 20FT 14K DECKOVER TRAILER W RAMPS
Deck Over Trailers
MSRP: $7,500$6,500PriceSave $1,000!
Quick Specs
| Location: | Tulsa, OK |
| Stock Number: | BR10220DK |
| Trailer Type: | Deck Over Trailers |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 20' 240" x 9' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 9' 102" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | 12K |
| Frame Type: | C-Channel |
| Ramp: | Pull Out Rear Ramps |
Additional Information
| VIN: | 7VLA1FF24TN011868 |
| Stock Number: | BR10220DK |
| Year: | 2026 |
| Make: | B/R Trailers |
| Model: | Deckover Trailer |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |








