Unit details
We offer basic enclosed cargo trailers designed to meet people’s hauling needs. Our basic enclosed cargo trailers strike the perfect balance between affordability and functionality, making them ideal for a variety of applications. With a durable construction and ample storage space, these trailers provide a secure and reliable solution for transporting goods. From small businesses to personal use, our basic enclosed cargo trailers deliver quality and value for users.
Cory Trailer Sales LLC Tulsa, OK
2026 Cynergy 2 Enclosed Trailer 8.5 x 24FT
Enclosed Trailers
$8,800Sale Price
Quick Specs
| Location: | Tulsa, OK |
| VIN: | 7NHBE24225TA015093 |
| Trailer Type: | Enclosed Trailers |
| Color: | white |
| Length x Width: | 24' 288" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9990 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9990 lbs |
| Length: | 24' 288" |
| Total Height: | 8.5' 102" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Frame Type: | Steel |
| Tail: | None |
| Ramp: | Rear Ramp Door |
Additional Information
| VIN: | 7NHBE24225TA015093 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Other |
| Model: | Cynergy |