Unit details
2- 5000LB Dexter Axles w Brake Break Away System 2 5/16 Bulldog Hitch 5in Frame 5in Wrapped Tongue Treated Wood Floor 16ft Flat + 2ft Dovetail 4ft Slide Out Ramps Spare Tire Mount LED lights Front Bar for Chain Tie Downs Stake Pockets/D-Rings Winch Mount New 225/75R15 10 ply Radials Comes with MSO and Bill of Sale CORY TRAILER SALES LLC 5109 W 21ST STREET TULSA 74107 918619SIX5SIX7
Cory Trailer Sales LLC Tulsa, OK
2026 B/R 821810K EQUIPMENT TRAILER – BR1810K
Equipment Trailers
MSRP: $4,700$4,100PriceSave $600!
Quick Specs
| Location: | Tulsa, OK |
| Stock Number: | BR1810K |
| Trailer Type: | Equipment Trailers |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 18' 216" x 7' 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 0 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 0 lbs |
| GAWR: | 0 lbs |
| Length: | 18' 216" |
| Width: | 7' 83" |
Additional Information
| Stock Number: | BR1810K |
| Year: | 2026 |
| Model: | 821810K EQUIPMENT TRAILER |