Cory Trailer Sales LLC Tulsa, OK
USED-2014 82 X 16FT 10K Carhauler
Used Inventory
$2,350Sale Price
Quick Specs
| Location: | Tulsa, OK |
| Trailer Type: | Used Inventory |
| Color: | black |
| Length x Width: | 16' 192" x 6.83' 82" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| GAWR: | 5000 lbs |
| Length: | 16' 192" |
| Width: | 6.83' 82" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | 5K |
| Frame Type: | C-Channel |
| Ramp: | Pull Out Rear Ramps |
Additional Information
| Year: | 2014 |
| Make: | unknown |
| Model: | 82 x 16FT 10K Carhauler |
| Warranty: | No Warranty |